Neden Malta

malta neden

Neden Malta diye soracak olursanız eğitim alanında ve turizm alanında son yıllarda birçok insanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Son zamanlarda özellikle dil alanında birçok özel dil okulları kurulmuş olan malta, Neden Malta sorusunun cevabı olmuştur. Malta Türkiye’ye yakınlığından dolayı Türk öğrencilerin dikkatini çekmiştir. Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin en büyük hayalidir İngilizce. İngiltere’deki eğitimler kadar kaliteli bir eğitim sunan malta neden malta sorusunun karşılığını oluşturmaktadır. Malta dil okulu fiyatları konusunda da oldukça iyidir. Euro olarak yapılan ödeme genellikle 300 Euro ile 5000 Euro olarak değişiklik göstermektedir. Malta dil okulu eğitim ücretleri kalınan süre, alınan eğitimin fazlalığı ve kalınacak yer tipine göre değişiklik göstermektedir. Malta Turizm açısından da son derece önemli seviyeye gelmiştir.

Neden malta sorusuna ayrıca, Tatil için yeni yerler keşfetmek, Akdeniz iklimini tatmak isteyenler için Akdeniz’in göbeğinde Malta Adası tatil severler için birebir. Yaz ayları boyunca dil öğrenmek ve mükemmel bir tatil yapmak için Malta’ya turist akını olmaktadır. Maltalılar arabayı sol şeritten kullanır ve öğlen saatlerinde öğle uykusu yaparlar. Birçok ülkenin egemenliği altına girmiş olan Malta onların kültürlerinden etkilenmiştir.

Maltalılar çok sıcakkanlı ve tüm kültürlere karşı saygılı hoşgörülüdür. İngilizcenin Malta’nın ikinci resmi dili, adanın her yerinde konuşuluyor. İletişim konusunda Malta’da anlaşmazlık yaşamazsınız. Malta Avrupa’da İngiltere haricinde İngilizcenin resmi dil olduğu tek ülke. Malta eğitim konusunda da oldukça gelişmiştir. Bu yüzden adanın her yerinde dil okulları var. Avrupa’da diğer İngilizce konuşan ülkelerden daha ucuza dil eğitimi almak isteyenler için Malta en gözde ülke konumunda. Güzel havası ve ada iklimi de bonus. Malta kendine has misafirperverliği, cömertliği ve samimiyetiyle ünlü bir ada. Maltalılar sizi evinizde hissettirmek için ellerine geleni yapıyor. Halk uzlaşmacı, yardım etmeyi, yedirmeyi, içirmeyi seviyor. Oldukça misafirperver millet olan Maltalılar neden Malta sorusuna bir cevap niteliğindedir. Yüzyıllardır Malta kültürünün bir parçası olan bu özellik günümüzde de devam ediyor.

Malta dil alanında İngiltere ile yarışır seviyededir. İngiltere kadar kaliteli eğitim seviyesinde olup ücret konusunda İngiltere’den çok düşüktür. Saint Julian’s, Malta kıyısında popüler bir tatil yeridir. Bu küçük kent, balıkçı köyü büyüsünü turist merkezi kavramıyla başarılı bir şekilde birleştirmektedir. 1688’de yapılan Spinola Palace ve Old Parish Church gibi Latin mimarisine sahip eserler popüler tarihi mekânlardır. Dalmayı sevenler Divewise Center ile gemi enkazlarını keşfetmenin keyfini çıkarabilirler.

Neden Malta sorusuna bir güzel yanıt da 1930’larda eski bir askeri bölge olan ünlü Paceville bölgesi şimdi çeşitli restoranları, barları ve kulüpleriyle Saint Julian’s gece hayatını buluşma noktasıdır. Sonuç olarak Malta uygun dil okulları ücretleri ve harika turistik bölgeleri ile hem eğitim hem tatil tutkunları için tercih edilebilecek ülkelerin başındaki şirin bir adadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş