Malta Dil Kursu

dil kursu malta

Dünyanın konuştuğu İngilizceyi siz de ana diliniz gibi konuşmak isterseniz İngiltere dil okullarının size sağladığı olanakları değerlendirebilirsiniz. Malta hemen her şehrindeki dil okulları ile de tanınan bir ülkedir. Özellikle Gzira ve çevresi ile güney Malta bu kursların yoğun olarak bulunduğu yerlerdir. İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu bu ülkede İngilizceyi öğrenmek istemekten daha doğal ne olabilir ki? Malta Dil Kursu dil okullarının neredeyse sektör oluşturduğu İngiltere’de öğrenmek için en akıllı çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu denli büyük bir oluşum devamlı olarak denetlenerek öğrenciler için en iyi şekilde İngilizce nasıl öğretilir onları kısa sürede bu dili iyi konuşur seviyeye nasıl getiririz konularında araştırmalar yapılmaktadır.

En kaliteli standartlarda verilen eğitimler gerçekten de tüm öğrencileri bu dili en az 6 aylık bir süre zarfında konuşabilir hale getirmektedir. Malta Dil Kursu haftada en az 15-20 saatlik periyotlar halinde devam eder ve çok değerli dil öğretmenlerinin gözetimde geçen derslerde en üst seviyelerde verim alınmasına çalışılır. Sınıflar 8 ile 16 kişilik olarak belirlenmiştir, yıl boyu süren bir eğitim programı uygulanır, yeni gelen dil okulu öğrencileri, seviye belirleme sınavlarına girerek hangi sınıftan başlamaları gerektiğine karar verilir. Dil okulları çoğunlukla 16 yaşındaki öğrencileri kabul ederler ama bazı okullara 18 yaşındaki öğrenciler de alınmaktadır. Hafta içi dersler sabah saat 9:00 da başlar öğlen 13:00 de biter. Yoğunlaştırılmış programlara katılmak isteyen öğrenciler için öğleden sonra daha 2 saat ders verilmektedir.

Malta dil okullarının kalitesi dünyaca biliniyor, gerçi diğer ülkelerdeki dil okullarından fiyat bakımından biraz daha pahalı ama Türkiye’ye yakın olması ve uçak biletlerinin uygun fiyatlarda bulunabilmesi ile bu sıkıntı azalıyor. Bu çalışma haftada 10 saat ve part time denilen yarı zamanlı bir çalışma sistemini kapsamaktadır ve öğrenciler için büyük bir avantajdır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş