Malta Resmi Dili

malta-resmi-dili-maltaca

Bir ülkenin en önemli can damarı ve kültür devamlılığını sağlayan şeyi ortak tarihi bağı ve dilidir. Dil insanların iletişiminde ve birbirini anlamasının en kolay yoludur. Ortak dil ve tarih bilincinin gelişmesi ulusların daima ileriye doğru gitmelerini sağlamış bu sayede uluslar yükselmiş ve ileri gitmişlerdir. Millet ve devlet olmanın ilk ve temel şartlarından biri ortak dil kullanımıdır.

Malta Resmi dil olarak Maltaca ve İngilizceyi anayasasında koymuştur. Eski bir İngiliz sömürgesi olan Malta içinde en çok kullanılan dil ülkenin ana dili olan Maltaca değil de İngilizcedir. Her ülkenin kullandığı dil farklı farklıdır bunun nedeni ise yörede yaşayan insanların en kolay anlaşabilecekleri dil yapısıyla birbirlerine hitap etmeleriyle başlamıştır.

Malta resmi dili konusunda katı kurallar uygulamaz ve diretmez isteyen Maltaca isteyen kişiler ise İngilizce kullanmaya devam edebilirler bu sebepten resmi evraklar hatta ehliyetler bile çift dilli olarak basılarak halkın birbirini anlaması ve birbirleriyle kolay iletişim kurması hedeflenmiştir.

Ülkenin eski bir İngiliz sömürgesi olması dil eğitimi konusunda en büyük artısıdır. İngiliz koloni kültürünü devam ettirerek bu yönlerde dil eğitimi devam ettirilmekte ve klasik İngiliz eğitim anlayışı dil eğitiminde de kendini göstermektedir. Malta Dil okulları eğitimlerinde her türlü görüntülü ve sesli teknolojik imkanları sonuna kadar kullanılmaktadır. Malta dil okulları sadece belirli başlı danışmanlık firmalarıyla ve ajanslarıyla öğrenci kabul eden Malta dil okulları Türkiye’de Anadolu eğitim danışmanlık hizmetleri ile anlaşma yapmıştır. Kurumumuz Türkiye’de tek Malta dil okulları İngilizce merkezi olarak çalışmaktadır.

Dil eğitimi konusunda bölgesinde lider konumda olan Malta İngilizce ve Maltaca dilleri Malta Resmi dilleri olarak konuşulmaktadır. Özellikle kendini turizm sektöründe geliştirmiş olan Malta içerisinde ve çevresinde bir çok lüks ve modern otel hizmet vermektedir. Ekonomik otel fiyatları ve politikaları nedeniyle turistleri ülkeye çekmektedir.

Danışmalık ofislerimizde sizlere Malta dil okulları ve okulların imkanları hakkında bilgi verdikten sonra en doğru şekilde karar vermenize yardımcı olunmaktadır. Bir çok ülkeden kişiler İngilizce eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir. Malta’daki eğitim seviyesi ve kalitesi turizmin ağırlıklı olması nedeniyle ve eğitim alırken tatilde yapma seçeneği de eklenince öğrencilerin en belirgin tercihleri arasına Malta girmektedir. Okullarda her türlü teknolojik imkan ve olanak öğrenciler için Malta dil okullarında öğrenciler için hazırlanmakta ve eğitimler bu ekipmanlarla verilmektedir. Öğrencilerin Malta dil okullarını tercih etme nedenlerinin çokluğu doğru tercihin Malta olduğunu göstermektedir.

Malta resmi dili ve daha farklı sorularınız için Anadolu eğitim danışmanlık bürolarımız konusunda uzman öğrenci danışmanlık personeli ile soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır. İngiltere gibi İngilizcenin en iyi verildiği yerlerin dışında Malta adası yer almaktadır. Uygun fiyat koşulları ve verdiği kaliteli eğitimle öğrencilerine kapılarını açmıştır. Öğrenciler her seviyede ve her düzeyde İngilizce eğitimi alabilirler.

malta-resmi-dili-maltaca